Poziome logo firmy pielęgnacja terenów zieleni

Czyszczenie działek pod inwestycje

Opis usługi

Czyszczenie działek pod inwestycje Brzeszcze i okolice

Świadczymy usługi czyszczenia działek pod inwestycje w gminie Brzeszcze oraz na terenie pobliskich miejscowości. Usługa polega na usunięciu wszelkich niepożądanych elementów z działki, takich jak krzewy, drzewa, kamienie, gruz i inne odpady, aby przygotować ją do budowy. Celem czyszczenia jest stworzenie płaskiej i czystej powierzchni, która będzie gotowa do wznoszenia budynków, instalacji infrastruktury.

Dysponujemy odpowiednią flotą pojazdów oraz zespołem wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. W zależności od zlecenia istnieje możliwość wyrównania terenu. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych pracowników, którzy zapewniają szybką i skuteczną usługę. Dbamy o to, aby nasza praca była dokładna i staranna, aby działka pozostała czysta i uporządkowana. Nasza oferta jest elastyczna i dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta, ponieważ celem naszej firmy jest sprostanie wymaganiom przy każdej powierzonej pracy.

Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zachęcamy do kontaktu. Pozostajemy do dyspozycji i z przyjemnością odpowiadamy na wszelkie pytania.

Dlaczego czyszczenie działek jest ważne?

Czyszczenie działki jest pierwszym, obowiązkowym etapem przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji budowlanej. Polega on na przygotowaniu terenu, czyli usunięciu wszelkich niepożądanych przedmiotów, takich jak śmieci, odpady, kamienie czy gruz oraz drzew, krzewów. Brak właściwego przygotowania terenu może prowadzić do trudności w wykonywaniu prac budowlanych, takich jak wylewanie fundamentów czy układanie podłoża pod beton. Celem czyszczenia jest stworzenie płaskiej i czystej powierzchni, która będzie gotowa do wznoszenia budynków.

Wbrew pozorom jest to ogromna oszczędność czasu oraz pieniędzy. Przygotowanie działki przed rozpoczęciem budowy może pomóc w uniknięciu potencjalnych opóźnień i dodatkowych kosztów związanych z usuwaniem wspomnianych elementów czy wycinaniem drzew w trakcie trwania budowy. Wcześniejsze wyczyszczenie parceli pozwala zatem na łatwiejsze i bardziej efektywne wykonywanie prac budowlanych.

Na wielu zaniedbanych działkach mogą znajdować się niebezpieczne elementy, takie jak uszkodzone instalacje, szkodliwe substancje czy niebezpieczne odpady. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić czyszczenie działki z zachowaniem obowiązkowych środków ostrożności oraz w sposób zgodny z przepisami prawnymi, takimi jak przepisy dotyczące ochrony środowiska i konserwacji zieleni.

Czyszczenie działek budowlanych przed sprzedażą

Rzadko kiedy zdarza się, że w momencie kupienia działki, otrzymujemy ją w stanie pozwalającym na natychmiastowe rozpoczęciu działań budowlanych. Wymarzona dla każdego parcela byłaby wyrównana, wykarczowana, owsiana trawą, wykoszona oraz wysprzątana. W rzeczywistości jednak jest zupełnie inaczej. Tereny działek wyglądają z reguły w ten sposób, że nie wiadomo gdzie się zaczynają, a gdzie kończą. Powodem tego są przede wszystkim przerośnięte drzewa i krzewy oraz wysoka trawa.

Nie ma co jednak ukrywać, że sprzątanie działki na własną rękę to proces żmudny i bardzo wymagający. O ile koszenie trawy nie należy do czynności bardzo skomplikowanych, to ścinanie sporego rozmiaru drzew, a następnie wycinanie ich korzeni wymaga specjalistycznego sprzętu oraz niemałej wprawy. Jako firma świadcząca usługi kompleksowego czyszczenia działek, jesteśmy w stanie zapewnić wykonanie zadania od początku do końca. Nasze prace obejmują między innymi:

 • koszenie trawników,
 • usuwanie chaszczy, przerośniętych krzewów
 • wyciananie drzew wraz z pozbyciem się ich pozostałości (rębkowanie gałęzi oraz frezowanie pni)
 • wyrównanie terenu (płaskiego oraz skarp)
 • humusowanie gleby w celu użyźnienia terenu

Czyszczenie działek na sprzedaż - zalety

Wysprzątana i wypielęgnowana działka zasadniczo podnosi swoją wartość rynkową oraz ma większe szanse na przyciągnięcie potencjalnych nabywców. Oto zalety czyszczenia działki:

 1. Atrakcyjność wizualna.
  Czysta, uporządkowana działka bardziej zachęca do zakupu niż działka pełna chwastów, śmieci, przerośniętej trawy czy gruzu. Prezentuje się bowiem bardziej estetycznie i atrakcyjnie, co może zwiększyć zainteresowanie potencjalnych nabywców.
 2. Wyższa wartość.
  Czysta działka jest uważana za bardziej wartościową niż działka zaniedbana. Ponadto zadbana parcela rekompensuje wyższą cenę. Potencjalni nabywcy są świadomi, że nie będą musieli ponosić dodatkowych nakładów finansowych po dokonaniu zakupu, związanych właśnie z pracami porządkowymi.
 3. Łatwiejsza prezentacja.
  Uporządkowany teren jest łatwiejszy do zaprezentowania, ponieważ bezproblemowo można wytyczyć jego granice.
 4. Większe bezpieczeństwo.
  Niezadbane działki mogą stanowić pewne niebezpieczeństwo, kiedy nie wiadomo co się w nich kryje.

Zakres usługi

 • wycinanie drzew, chaszczy i krzewów
 • wyrównanie terenu
 • frezowanie pni
 • oczyszczenie działki z gruzu, kamieni, śmieci
Zobacz nasze ostatnie realizcjePrzycisk zobacz więcej
Mamy 30 lat doświadczenia 
Zamiłowanie do pielęgnacji terenów zieleni jest podstawą naszej działalności. Nasze działania są oparte na uczciwości, rzetelności i zaangażowaniu, a doświadczeni pracownicy zapewniają wysoką jakość usług.
envelopephone-handsetmap-markercrossmenuchevron-down