Poziome logo firmy pielęgnacja terenów zieleni

Koszenie trawników miejskich

Opis usługi

Koszenie trawników miejskich Brzeszcze

Pielęgnacja Terenów Zieleni to firma z 30-letnim doświadczeniem w branży. Świadczymy usługi ogrodnicze związane z pielęgnacją obszarów zielonych na terenie gminy Brzeszcze oraz w pobliskich miejscowościach oddalonych do około 100 km.

Zajmujemy się pielęgnacją trawników miejskich, dbając o zachowanie estetycznego wyglądu przestrzeni publicznej i zapewnienie zdrowego rozwoju trawnika. Dbamy o to, by trawnik był równomierne i dokładnie skoszony, starając się unikać powtarzania ruchów i zostawiania niekoszonych obszarów. Jesteśmy odpowiedzialni również za sprzątanie pozostałości po koszeniu. Na zakończenie usuwamy ściętą trawę, aby cały teren prezentował się estetycznie.

Pielęgnacja trawników miejskich

Zadbany trawnik to bez wątpienia ogromny atut każdego miasta czy wsi. Wprowadza przyjazny i zielony akcent do betonowej zabudowy, co z kolei przekłada się na pozytywne nastroje wśród mieszkańców i odwiedzających. Wypielęgnowany trawnik miejski zwiększa wartość pobliskich nieruchomości i jest atrakcyjnym elementem dla potencjalnych kupców lub najemców. Można powiedzieć, że wręcz zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu i stanowi miejsce spotkań i rekreacji dla mieszkańców miasta.

Należy także podkreślić jego pozytywne walory środowiskowe. Zielona powierzchnia trawnika pomaga w ochronie środowiska, poprzez absorpcję dwutlenku węgla i produkcję tlenu, co bezpośrednio przekłada się na poprawę jakości powietrza. Dobra jakość powietrza z kolei ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Pielęgnacja trawnika w mieście wymaga regularnego wykonywania następujących czynności:

  1. Koszenie: regularne koszenie trawy na odpowiednią wysokość, aby zapewnić jednolity wygląd i zdrowy rozwój trawnika.
  2. Nawadnianie: regularne nawadnianie, zwłaszcza w okresie suszy, aby zapewnić trawnikowi odpowiednią ilość wody do rozwoju.
  3. Nakładanie nawozu: regularne nakładanie nawozu, aby zapewnić trawnikowi odpowiednie składniki odżywcze do rozwoju.
  4. Walka z chwastami: regularne usuwanie chwastów, aby zapobiec ich rozwojowi i zachować jednolity wygląd trawnika.

Utrzymanie trawnika w mieście jest ważna dla zachowania jego zdrowego i atrakcyjnego wyglądu oraz zapewnienia odpowiedniej jakości środowiska dla mieszkańców miasta.

Zakres usługi

  • koszenie trawników miejskich
  • zakładanie trawników miejskich
  • pielęgnacja trawników miejskich
Zobacz nasze ostatnie realizcjePrzycisk zobacz więcej
Mamy 30 lat doświadczenia 
Zamiłowanie do pielęgnacji terenów zieleni jest podstawą naszej działalności. Nasze działania są oparte na uczciwości, rzetelności i zaangażowaniu, a doświadczeni pracownicy zapewniają wysoką jakość usług.
envelopephone-handsetmap-markercrossmenuchevron-down